top of page

Twojego dziecka

Urodziny to bardzo pozytywne wydarzenie, które warto celebrować wraz ze swoimi przyjaciółmi. Doskonałą sposobnością do tego jest zorganizowanie imprezy urodzinowej. Aby wszystko poszło zgodnie z planem i zabawa się udała, podczas organizacji urodzin należy pamiętać o kilku bardzo ważnych elementach. Oto przepis na planowanie urodzin w kliku prostych krokach, dzięki którym z pewnością będzie to udany dzień.

Screen Shot 10-06-22 at 07_edited_edited_edited.jpg

Lista gości i zaproszenia na urodziny

Najważniejszy punkt to ustalenie, kto ma zostać zaproszony na wspólne świętowanie urodzin. Za przygotowanie listy gości warto zabrać się ze sporym wyprzedzeniem, aby podczas organizacji urodzin wiedzieć, na jaką ilość osób planować przyjęcie, a także, co jest bardzo ważne, poinformować zaproszonych gości o przyjęciu z odpowiednim wyprzedzeniem. Do tego celu posłużą najlepiej specjalne zaproszenia na urodziny. Można je wręczyć osobiście bądź wysłać pocztą mailowową. Najważniejsze jest jednak to, aby zaproszenia urodzinowe zawierały najważniejsze informacje:

 

jaka jest okazja, kiedy odbędzie się impreza, w jakim miejscu odbędzie się impreza, o jakiej godzinie planowane jest rozpoczęcie zabawy.

 

Są to informacje podstawowe, aby było ciekawiej, w treści zaproszenia mogą znaleźć się specjalne zabawne wierszyki, które w oryginalny sposób przekażą tę informację.

Impreza tematyczna czy klasyczna

To bardzo ważna kwestia podczas organizacji urodzin i warto ją przemyśleć jeszcze zanim wyślemy zaproszenia urodzinowe. Jeśli okaże się, że jednak warto wybrać jakiś motyw przewodni, wówczas warto wybrać taki wzór zaproszeń, który będzie pasował do imprezy tematycznej. Jeśli temat zabawy wymagać będzie od gości jakiegoś specjalnego stroju, można o tym wspomnieć również w treści zaproszenia. Określenie motywu przewodniego nie jest konieczne, ale może okazać się strzałem w 10 i być bardzo pomocne przy wyborze dekoracji tematycznych.

IMG_0024+copy2.jpg
2ddb8a7acebfd25aaa27955e34b1cf80.jpg

Odpowiedni wystrój,
czyli dekoracje urodzinowe

Ważną kwestią podczas organizacji urodzin jest przygotowanie miejsca imprezy w taki sposób, aby powstał klimat zabawy i świętowania. Nie powinno zabraknąć tradycyjnych dekoracji urodzinowych, takich jak balony, serpentyny czy girlandy. W przypadku zabawy o określonym motywie przewodnim, warto zadbać również o dekoracje tematyczne, które będą nawiązywać do określonego tematu i będą stwarzać klimat związany z wybranym motywem, przenosząc gości do zupełnie innej rzeczywistości.

Przekąski i tort urodzinowy

O wielu rzeczach można zapomnieć, ale nie ma urodzin bez tortu. To obowiązkowy punkt celebrowania, a oczywiście na cieście urodzinowym nie może zabraknąć świeczek. Podczas organizacji urodzin warto zastanowić się chwilę nad tortem. Wybrać jego formę, smak, a także kształt, gdyż obecnie torty to prawdziwe dzieła sztuki, które potrafią być niezwykle zachwycające. Tort urodzinowy można również dostosować do motywu przewodniego imprezy tematycznej, jeśli taki został wcześniej określony. Warto również przemyśleć kwestię poczęstunku - czy będą to tylko przekąski, a może jakiś poczęstunek na ciepło? Ustalając menu, warto wziąć pod uwagę również preferencje zaproszonych gości.

d06ca7d244a32edcb0071cb68657c4c1.jpg
f2886c92100361cccaf231de69febcd8.jpg

Atrakcje i muzyka

W największej mierze to właśnie ludzie tworzą atmosferę i klimat, warto im jednak trochę pomóc, aby zabawa szybciej się rozkręciła. Dobrze mieć w zanadrzu przygotowane propozycje zabaw, gier i konkurencji, które nie tylko ożywią gości, ale również zintegrują ich ze sobą.

Dodatkowo warto stworzyć własną playlistę z muzyką, dodając do niej energiczne i powszechnie znane utwory, zarówno hity ostatnich lat, jak i złote przeboje.

Urodziny tematyczne:

- urodziny kulinarno/cukiernicze

 dekorowanie babeczki/ciasteczka + przygotowania owocowe shaki,

- wioska indiańska

malowanie twarze + mini warsztat plastyczny i gry integracyjny,

- urodziny fotograficzne

 mini warsztaty fotograficzne ze smartfonem + mini pokaz mody

w strojach Dolly,

- urodziny artystyczne

warsztaty artystyczne do wybory

- urodziny taneczne

zabawy taneczne z ulubionymi kawałkami polskie i zagraniczne

- prowadzi instruktorka tańca Katarzyna Przydział,

- urodziny z Mikołajem

(opcja w grudniu)

23467167_514362892259024_6996860621654264171_o (1).jpg
bottom of page